Chelsea London - Tottenham Hotspur - 03.12.2014 English version
Data disputării 03.12.2014 - 21:45
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 03.12.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Didier Drogba, Thibaut Courtois, Gary Cahill, César Azpilicueta, Nemanja Matić, Willian Borges, John Terry, Oscar dos Santos si rezervele: Petr Čech, André Schürrle, Mohamed Salah, Loïc Rémy, John Obi Mikel, Filipe Luís, Kurt Zouma.

Tottenham Hotspur: Harry Kane, Federico Fazio, Érik Lamela, WILLIE Hortencio Barbosa, Hugo Lloris, Ryan Mason, Jan Vertonghen, Christian Eriksen, Benjamin Davies, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Nabil Bentaleb si rezervele: Younès Kaboul, Kyle Naughton, Roberto Soldado, Michel Vorm, Paulinho Júnior, Eric Dier, Nacer Chadli.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 19 al partidei dintre Chelsea Londra si Tottenham Hotspur, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Didier Drogba (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Chelsea Londra si Tottenham Hotspur, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Gary Cahill si intra Kurt Zouma
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Vlad Iulian CHIRICHEŞ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta WILLIE Hortencio Barbosa si intra Nacer Chadli
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Paulinho Júnior
In minutul 67, schimbare, iese atacant Didier Drogba si intra Loïc Rémy
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Loïc Rémy (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Chelsea Londra si Tottenham Hotspur, scorul devine 3 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Érik Lamela si intra Roberto Soldado
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cesc Fàbregas si intra John Obi Mikel

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.

Kurt ZOUMA
46’
49’ Vlad CHIRICHEŞ
Nemanja MATIC 50’
58’ Hortencio Barbosa WILLIE