Everton FC - Hull City - 03.12.2014 English version
Data disputării 03.12.2014 - 21:45
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 03.12.2014 dintre echipele Everton FC si Hull City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, Ross Barkley, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Tim Howard, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Leon Osman si rezervele: Joel Robles, Christian Atsu, Samuel Eto'o, Luke Garbutt, Aiden McGeady, Steven Pienaar, Anthony Hibbert.

Hull City: James Chester, Michael Dawson, Mohamed Diamé, Ahmed Elmohamady, Tom Huddlestone, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, David Meyler, Stephen Quinn, Liam Rosenior si rezervele: Eldin Jakupović, Robert Brady, Alex Bruce, Curtis Davies, Andrew Robertson, Yannick Sagbo, Omatsone Aluko.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Michael Dawson
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Everton FC si Hull City, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Mohamed Diamé si intra Omatsone Aluko
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Omatsone Aluko (rezervă). In minutul 59 al partidei dintre Everton FC si Hull City, Hull City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Kevin Mirallas si intra Steven Pienaar
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Leighton Baines
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Muhamed Bešić si intra Aiden McGeady
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central David Meyler si intra Robert Brady
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephen Quinn si intra Andrew Robertson