Sunderland AFC - Manchester City - 03.12.2014 English version
Data disputării 03.12.2014 - 21:45
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 03.12.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Manchester City se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Santiago Vergini, William Buckley, Lee Cattermole, Sebastián Coates, Steven Fletcher, Sebastian Larsson, John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Anthony Reveillere, Jack Rodwell, Connor Wickham si rezervele: Ricardo Álvarez, Josmer Altidore, Liam Bridcutt, Wesley Brown, Rodny Lopes CABRAL, Vito Mannone, Jordi Gómez.

Manchester City: Stevan Jovetić, Sergio Agüero, Dedryck Boyata, Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Joe Hart, Samir Nasri, Jesús Navas, Yaya Touré, Pablo Zabaleta si rezervele: Willy Caballero, Fernando Reges, Frank Lampard, James Milner, José Ángel Pozo, Bacary Sagna.

GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Connor Wickham (mijlocaș dreapta). In minutul 19 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester City, Sunderland AFC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Stevan Jovetić (mijlocaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester City, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Pablo Zabaleta (fundaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester City, scorul devine 1 - 3.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Steven Fletcher si intra Josmer Altidore
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Stevan Jovetić si intra James Milner
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Dedryck Boyata
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Connor Wickham si intra Ricardo Álvarez
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Sunderland AFC si Manchester City, scorul devine 1 - 4.