Stoke City - Arsenal London - 06.12.2014 English version
Data disputării 06.12.2014 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 06.12.2014 dintre echipele Stoke City si Arsenal Londra se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Mame Biram Diouf, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Bojan Krkić, Marc Muniesa, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Jonathan Walters si rezervele: Oussama Assaidi, Glenn Whelan, Charlie Adam, Jack Butland, Robert Huth, Stephen Ireland.

Arsenal Londra: Damián Martínez, Héctor BELLERIN, Santiago Cazorla, Calum Chambers, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, Olivier Giroud, Per Mertesacker, Alex Oxlade-Chamberlain, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez si rezervele: Joel Campbell, Laurent Koscielny, Lukas Podolski, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Peter Crouch (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Stoke City si Arsenal Londra, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Bojan Krkić (mijlocaș central). In minutul 35 al partidei dintre Stoke City si Arsenal Londra, scorul devine 2 - 0.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Marc Muniesa
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (mijlocaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre Stoke City si Arsenal Londra, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Héctor BELLERIN si intra Danny Welbeck
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Peter Crouch
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers
In minutul 63, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Lukas Podolski
In minutul 63, schimbare, iese fundaș central Marc Muniesa si intra Glenn Whelan
In minutul 68, Stoke City - Arsenal Londra, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Arsenal Londra de Santiago Cazorla
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Mame Biram Diouf si intra Charlie Adam
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Otto DEMBROVSCHI (mijlocaș defensiv). In minutul 70 al partidei dintre Stoke City si Arsenal Londra, scorul devine 3 - 2.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Kieran Gibbs
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Alex Oxlade-Chamberlain
In minutul 78, jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Arsenal Londra ramane din minutul 78 in 10 jucatori.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Charlie Adam
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Robert Huth
In minutul 90+2, schimbare, iese fundaș stânga Kieran Gibbs si intra Joel Campbell

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Stoke City.

3 - 0 Jonathan WALTERS 45’
46’ Héctor BELLERIN
Daniel WELBECK
Peter CROUCH 46’
61’ Calum CHAMBERS
63’ Olivier GIROUD
Lukas PODOLSKI
Marc MUNIESA
Glenn WHELAN
63’
3 - 1 68’ penalty Santiago CAZORLA
Mame DIOUF
Charlie ADAM
69’
3 - 2 70’ Otto DEMBROVSCHI
71’ Kieran GIBBS
72’ Alex OXLADE-CHAMBERLAIN