West Ham United - Swansea City - 07.12.2014 English version
Data disputării 07.12.2014 - 15:30
Stadion Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 07.12.2014 dintre echipele West Ham United si Swansea City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Boleyn Ground.

West Ham United: Stewart Downing, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, Andrew Carroll, Cheikhou Kouyaté, Enner Valencia, James Tomkins, Alexandre Song, Winston Reid, Kevin Nolan, Carl Jenkinson si rezervele: Jussi Jääskeläinen, James Collins, Carlton Cole, Morgan Amalfitano, Mauro Zárate, Diafra Sakho, Joseph O'Brien.

Swansea City: Jefferson Montero, Àngel Rangel, Ashley Richards, Wayne Routledge, Gylfi Sigurðsson, Ashley Williams, Ki Sung-yueng, Łukasz Fabiański, Leon Britton, Wilfried Bony, Kyle Bartley si rezervele: Bafétimbi Gomis, Jonjo Shelvey, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel, Nathan Dyer, Thomas Carroll, Jordi Amat.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 19 al partidei dintre West Ham United si Swansea City, Swansea City deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Andrew Carroll (atacant). In minutul 41 al partidei dintre West Ham United si Swansea City, West Ham United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Enner Valencia si intra Diafra Sakho
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Wayne Routledge
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Andrew Carroll (atacant). In minutul 66 al partidei dintre West Ham United si Swansea City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 68, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Swansea City, Łukasz Fabiański. Swansea City va trebui sa trebui sa joace restul de 22 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Leon Britton si intra Gerhard Tremmel
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Jefferson Montero si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Carl Jenkinson si intra Joseph O'Brien
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cheikhou Kouyaté si intra James Collins
In minutul 86, schimbare, iese fundaș dreapta Àngel Rangel si intra Nathan Dyer
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Diafra Sakho (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre West Ham United si Swansea City, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa West Ham United.

Diafra SAKHO
46’
50’ Wayne ROUTLEDGE
2 - 1 Andrew CARROLL 66’
68’ Łukasz FABIANSKI
71’ Leon BRITTON
Gerhard TREMMEL
75’ Jefferson MONTERO