Arsenal London - Newcastle United - 13.12.2014 English version
Data disputării 13.12.2014 - 19:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 13.12.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Newcastle United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Alex Oxlade-Chamberlain, Per Mertesacker, Olivier Giroud, Kieran Gibbs, Mathieu Flamini, Mathieu Debuchy, Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck, Alexis Sánchez si rezervele: Francis Coquelin, Ainsley Maitland-Niles, Damián Martínez, Joel Campbell, Semi Ajayi, Yaya Sanogo, Lukas Podolski.

Newcastle United: Ayoze Pérez, Cheick Tioté, Mike Williamson, Daryl Janmaat, Yoan Gouffran, Paul Dummett, Fabricio Coloccini, Jack Colback, Papiss Cissé, Samuel Ameobi, Jak Alnwick si rezervele: Emmanuel Rivière, Haris Vučkić, Massadio Haïdara, Rémy Cabella, Vurnon Anita, Mihai IONESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Arsenal Londra si Newcastle United, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Héctor BELLERIN
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Santiago Cazorla (mijlocaș central). In minutul 54 al partidei dintre Arsenal Londra si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Samuel Ameobi si intra Rémy Cabella
In minutul 56, schimbare, iese atacant Papiss Cissé si intra Emmanuel Rivière
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Alex Oxlade-Chamberlain
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Arsenal Londra si Newcastle United, scorul devine 3 - 0.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Cheick Tioté
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Ayoze Pérez (mijlocaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre Arsenal Londra si Newcastle United, scorul devine 3 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Lukas Podolski
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ayoze Pérez si intra Mihai IONESCU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexis Sánchez si intra Francis Coquelin
In minutul 88, Arsenal Londra - Newcastle United, scor 4 - 1, gol din penalty transformat pentru Arsenal Londra de Santiago Cazorla
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Ainsley Maitland-Niles

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.