Chelsea London - Hull City - 13.12.2014 English version
Data disputării 13.12.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 13.12.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Hull City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Eden Hazard, Diego Costa, Gary Cahill, Filipe Luís, Petr Čech, Willian Borges, Oscar dos Santos, John Obi Mikel, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, John Terry si rezervele: Didier Drogba, César Azpilicueta, Kurt Zouma, Mark Schwarzer, André Schürrle, Loïc Rémy, Ramires Santos.

Hull City: Ahmed Elmohamady, Tom Huddlestone, Curtis Davies, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, David Meyler, Andrew Robertson, Michael Dawson, James Chester, Omatsone Aluko si rezervele: Eldin Jakupović, Alexandru Cătălin NEAGU, Stephen Quinn, Gastón Ramírez, Liam Rosenior, Alex Bruce, Robert Brady.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre Chelsea Londra si Hull City, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 10, schimbare, iese mijlocaș defensiv Michael Dawson si intra Alex Bruce
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Tom Huddlestone
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, David Meyler
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Willian Borges
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Gary Cahill
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Alex Bruce
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Diego Costa
In minutul 60, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Hull City, Tom Huddlestone. Hull City va trebui sa trebui sa joace restul de 30 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Robert Brady
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, James Chester
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 68 al partidei dintre Chelsea Londra si Hull City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra Gastón Ramírez
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Didier Drogba
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra André Schürrle
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv John Obi Mikel si intra Ramires Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.