Crystal Palace - Stoke City - 13.12.2014 English version
Data disputării 13.12.2014 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 13.12.2014 dintre echipele Crystal Palace si Stoke City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Yannick Bolasie, Wilfried Zaha, Marouane Chamakh, Scott Dann, Brede Hangeland, Martin Kelly, Joel Ward, Julián Speroni, James McArthur, Joseph Ledley, Mile Jedinak si rezervele: Barry Bannan, Fraizer Campbell, Damien Delaney, Dwight Gayle, Wayne Hennessey, Jerome Thomas, Jason Puncheon.

Stoke City: Phillip Bardsley, Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Mame Biram Diouf, Bojan Krkić, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Marc Wilson si rezervele: Robert Huth, Marko Arnautović, Oussama Assaidi, Jack Butland, Stephen Ireland, Glenn Whelan, Charlie Adam.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de James McArthur (mijlocaș central). In minutul 11 al partidei dintre Crystal Palace si Stoke City, Crystal Palace deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Peter Crouch (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Crystal Palace si Stoke City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Marko Arnautović
In minutul 61, schimbare, iese atacant Wilfried Zaha si intra Jason Puncheon
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Marouane Chamakh
In minutul 77, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Dwight Gayle
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central James McArthur si intra Barry Bannan
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Scott Dann

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.