Everton FC - Queens Park Rangers - 15.12.2014 English version
Data disputării 15.12.2014 - 22:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 15.12.2014 dintre echipele Everton FC si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, Ross Barkley, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Tim Howard, Romelu Lukaku, Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Philip Jagielka si rezervele: John Stones, Antolín Alcaraz, Samuel Eto'o, Luke Garbutt, Arouna Koné, Steven Pienaar, Joel Robles.

Queens Park Rangers: Richard Dunne, Leroy Fer, Robert Green, David Hoilett, Mauricio Isla, Jordon Mutch, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips, Eduardo Vargas, Yun Suk-young, Joseph Barton si rezervele: Niko Kranjčar, Rio Ferdinand, Karl Henry, Clinton Hill, Alex McCarthy, Shaun Wright-Phillips, Robert Zamora.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Ross Barkley (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre Everton FC si Queens Park Rangers, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Kevin Mirallas (mijlocaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Everton FC si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre Everton FC si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Matthew Phillips si intra Robert Zamora
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aiden McGeady si intra Steven Pienaar
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Leroy Fer si intra Niko Kranjčar
In minutul 77, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Samuel Eto'o
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Robert Zamora (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Everton FC si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Leighton Baines
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Jordon Mutch
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Kevin Mirallas si intra Arouna Koné

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Everton FC.

3 - 0 Steven NAISMITH 53’
59’ Matthew PHILLIPS