Leicester City - Manchester City - 13.12.2014 English version
Data disputării 13.12.2014 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 13.12.2014 dintre echipele Leicester City si Manchester City se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Andrew King, Daniel Simpson, Jeffrey Schlupp, Westley Morgan, Riyad Mahrez, Paul Konchesky, Benjamin Hamer, Daniel Drinkwater, Esteban Cambiasso, Marcin Wasilewski, Jamie Vardy si rezervele: Nicholas Powell, Liam Moore, Anthony Knockaert, Matthew James, Dean Hammond, Leonardo Ulloa.

Manchester City: David Silva, Yaya Touré, Bacary Sagna, José Ángel Pozo, Samir Nasri, Frank Lampard, Eliaquim Mangala, Vincent Kompany, Fernando Reges, Gaël Clichy, Joe Hart si rezervele: Jesús Navas, Pablo Zabaleta, James Milner, Aleksandar Kolarov, Fernandinho Luiz Roza, Martín Demichelis, Willy Caballero.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Frank Lampard (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Leicester City si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Frank Lampard si intra James Milner
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Leonardo Ulloa
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Samir Nasri
In minutul 73, schimbare, iese atacant Jamie Vardy si intra Nicholas Powell
In minutul 74, schimbare, iese atacant José Ángel Pozo si intra Jesús Navas
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central Vincent Kompany si intra Martín Demichelis
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Joe Hart
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Drinkwater si intra Anthony Knockaert

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Manchester City.