Manchester United - Liverpool FC - 14.12.2014 English version
Data disputării 14.12.2014 - 15:30
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 14.12.2014 dintre echipele Manchester United si Liverpool FC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Michael Carrick, Ashley Young, David de Gea, Jonathan Evans, Marouane Fellaini, Juan Mata, Wayne Rooney, Antonio Valencia, Robin van Persie, James Wilson, Phil Jones si rezervele: Tyler Blackett, Radamel Falcao, Darren Fletcher, Ander Herrera, Nicolae IONESCU, Anders Lindegaard, Patrick McNair.

Liverpool FC: Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Glen Johnson, Ianos BRÂNZĂ, Constantin Cristian DIMA, Dejan Lovren, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Joseph Allen si rezervele: Rickie Lambert, Mario Balotelli, Emre Can, Lucas Leiva, Lazar Marković, Simon Mignolet, Kolo Touré.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marouane Fellaini
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (mijlocaș central). In minutul 12 al partidei dintre Manchester United si Liverpool FC, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Phil Jones
In minutul 26, schimbare, iese fundaș central Glen Johnson si intra Kolo Touré
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Joseph Allen
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Jonathan Evans
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Manchester United si Liverpool FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Wayne Rooney
In minutul 46, schimbare, iese atacant Constantin Cristian DIMA si intra Mario Balotelli
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra Lazar Marković
In minutul 71, schimbare, iese atacant James Wilson si intra Ander Herrera
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Manchester United si Liverpool FC, scorul devine 3 - 0.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Mario Balotelli
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Wayne Rooney si intra Radamel Falcao
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard
In minutul 89, schimbare, iese fundaș central Phil Jones si intra Patrick McNair

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Manchester United.