Swansea City - Tottenham Hotspur - 14.12.2014 English version
Data disputării 14.12.2014 - 18:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 14.12.2014 dintre echipele Swansea City si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Kyle Bartley, Ashley Williams, Wilfried Bony, Leon Britton, Ki Sung-yueng, Àngel Rangel, Wayne Routledge, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Gerhard Tremmel, Jefferson Montero si rezervele: Jordi Amat, David Cornell, Nathan Dyer, Marvin Emnes, Bafétimbi Gomis, Ashley Richards, Jonjo Shelvey.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Benjamin Davies, Christian Eriksen, Federico Fazio, Harry Kane, Érik Lamela, Ryan Mason, Roberto Soldado, Jan Vertonghen, Kyle Walker, Nabil Bentaleb si rezervele: Nacer Chadli, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Mousa Dembélé, Daniel Rose, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (mijlocaș central). In minutul 04 al partidei dintre Swansea City si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Kyle Walker
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Swansea City si Tottenham Hotspur, Swansea City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ki Sung-yueng
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Leon Britton si intra Jonjo Shelvey
In minutul 56, schimbare, iese atacant Roberto Soldado si intra Mousa Dembélé
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Benjamin Stambouli
In minutul 70, schimbare, iese fundaș dreapta Àngel Rangel si intra Ashley Richards
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Neil Taylor
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Benjamin Stambouli
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Érik Lamela si intra Nacer Chadli
In minutul 85, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș stânga). In minutul 89 al partidei dintre Swansea City si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Kyle Bartley

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Tottenham Hotspur.

0 - 1 04’ Harry KANE
15’ Kyle WALKER
35’ Jan VERTONGHEN
41’ Ryan MASON
1 - 1 Wilfried BONY 48’
Sung-Yueng KI 51’
Leon BRITTON
Jonjo SHELVEY
55’
56’ Roberto SOLDADO
Mousa DEMBELE
70’ Ryan MASON
Benjamin STAMBOULI
Àngel RANGEL
Ashley RICHARDS
70’
Neil TAYLOR 82’
83’ Benjamin STAMBOULI