West Bromwich Albion - Aston Villa - 13.12.2014 English version
Data disputării 13.12.2014 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 13.12.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Aston Villa se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Andre Wisdom, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Brown Ideye, Gareth McAuley, James Morrison, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon, Silvestre Varela, Joleon Lescott si rezervele: Saido Berahino, Christopher Baird, Sebastián Blanco, Craig Dawson, Cristian Gamboa, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill .

Aston Villa: Christian Benteke, Aly Cissokho, Ciaran Clark, Tom Cleverley, Brad Guzan, Alan Hutton, Charles N'Zogbia, Jores Okore, Kieran Richardson, Carlos Sánchez, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Christopher Herd, Fabian Delph, Shay Given, Jack Grealish, Matthew Lowton, Ron Vlaar, Andreas Weimann.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Gareth McAuley
In minutul 22, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Aston Villa, Kieran Richardson. Aston Villa va trebui sa trebui sa joace restul de 68 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Tom Cleverley
In minutul 46, schimbare, iese atacant Charles N'Zogbia si intra Fabian Delph
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Sébastien Pocognoli
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Alan Hutton
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Graham Dorrans si intra Saido Berahino
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Craig Gardner (atacant). In minutul 72 al partidei dintre West Bromwich Albion si Aston Villa, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Silvestre Varela
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Carlos Sánchez si intra Ron Vlaar
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Aly Cissokho si intra Andreas Weimann
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

Gareth MCAULEY 18’
22’ Kieran RICHARDSON
42’ Thomas CLEVERLEY
46’ Charles N'ZOGBIA