Aston Villa - Manchester United - 20.12.2014 English version
Data disputării 20.12.2014 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 20.12.2014 dintre echipele Aston Villa si Manchester United se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Andreas Weimann, Gabriel Agbonlahor, Christian Benteke, Aly Cissokho, Ciaran Clark, Fabian Delph, Brad Guzan, Matthew Lowton, Jores Okore, Carlos Sánchez, Ron Vlaar si rezervele: Leandro Bacuna, Shay Given, Jack Grealish, Charles N'Zogbia, Callum Robinson, Christopher Herd.

Manchester United: Michael Carrick, David de Gea, Jonathan Evans, Radamel Falcao, Darren Fletcher, Phil Jones, Juan Mata, Wayne Rooney, Antonio Valencia, Robin van Persie, Ashley Young si rezervele: Anders Lindegaard, Ángel Di María, Nicolae IONESCU, Patrick McNair, Rafael Pereira, James Wilson, Tyler Blackett.

GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Aston Villa si Manchester United, Aston Villa deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Darren Fletcher si intra Tyler Blackett
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Radamel Falcao (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Aston Villa si Manchester United, Manchester United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Robin van Persie si intra Ángel Di María
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Aston Villa, Gabriel Agbonlahor. Aston Villa va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio Valencia si intra James Wilson
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Tyler Blackett
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Brad Guzan
In minutul 80, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Charles N'Zogbia
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Aly Cissokho si intra Leandro Bacuna

1 - 0 Christian BENTEKE 18’
46’ Darren FLETCHER
Tyler BLACKETT
1 - 1 53’ Radamel FALCAO
61’ Robin VAN PERSIE
Ángel DI MARIA
Gabriel AGBONLAHOR 65’
74’ Antonio VALENCIA