Liverpool FC - Arsenal London - 21.12.2014 English version
Data disputării 21.12.2014 - 18:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 21.12.2014 dintre echipele Liverpool FC si Arsenal Londra se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Ianos BRÂNZĂ, Constantin Cristian DIMA, Lazar Marković, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Kolo Touré, Lucas Leiva si rezervele: Emre Can, Fabio Borini, José Enrique, Rickie Lambert, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Alberto Moreno.

Arsenal Londra: Santiago Cazorla, Calum Chambers, Mathieu Debuchy, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, Olivier Giroud, Per Mertesacker, Alex Oxlade-Chamberlain, Alexis Sánchez, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck si rezervele: Damián Martínez, Francis Coquelin, Ainsley Maitland-Niles, Nacho Monreal, Lukas Podolski, Theo Walcott, Joel Campbell.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Mathieu Flamini
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Philippe Coutinho (atacant). In minutul 45 al partidei dintre Liverpool FC si Arsenal Londra, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Mathieu Debuchy (fundaș central). In minutul 45+2 al partidei dintre Liverpool FC si Arsenal Londra, Arsenal Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Mathieu Debuchy
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 64 al partidei dintre Liverpool FC si Arsenal Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Lazar Marković si intra Fabio Borini
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Kolo Touré si intra Rickie Lambert
In minutul 82, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Francis Coquelin
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Fabio Borini
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Joel Campbell
In minutul 90+2, jucatorul echipei Liverpool FC, Fabio Borini a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Liverpool FC ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Santiago Cazorla
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Alexis Sánchez si intra Nacho Monreal
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Martin Škrtel (fundaș central). In minutul 90+7 al partidei dintre Liverpool FC si Arsenal Londra, Liverpool FC reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

WELBECK
14’ Mathieu FLAMINI
1 - 0 Philippe COUTINHO 45’
1 - 1 45+2’ Mathieu DEBUCHY
47’ Mathieu DEBUCHY
1 - 2 64’ Olivier GIROUD
Lazar MARKOVIC
Fabio BORINI
74’
Kolo TOURE
Rickie LAMBERT
81’
82’ Olivier GIROUD
Francis COQUELIN
Fabio BORINI 90’
90’ Alex OXLADE-CHAMBERLAIN
Joel CAMPBELL
Fabio BORINI 90+2’
90+3’ Santiago CAZORLA
90+4’ Alexis SANCHEZ