Queens Park Rangers - West Bromwich Albion - 20.12.2014 English version
Data disputării 20.12.2014 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 20.12.2014 dintre echipele Queens Park Rangers si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Joseph Barton, Robert Zamora, Charlie Austin, Steven Caulker, Richard Dunne, Leroy Fer, Robert Green, Karl Henry, Chinedum Onuoha, Eduardo Vargas, Yun Suk-young si rezervele: Rio Ferdinand, Clinton Hill, Niko Kranjčar, Alex McCarthy, Jordon Mutch, Matthew Phillips, David Hoilett.

West Bromwich Albion: Gareth McAuley, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Brown Ideye, Joleon Lescott, James Morrison, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon, Silvestre Varela, Andre Wisdom si rezervele: Saido Berahino, Craig Dawson, Cristian Gamboa, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Claudio Yacob, Christopher Baird.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Joleon Lescott (fundaș central). In minutul 10 al partidei dintre Queens Park Rangers si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Silvestre Varela (mijlocaș stânga). In minutul 20 al partidei dintre Queens Park Rangers si West Bromwich Albion, scorul devine 0 - 2.
In minutul 24, Queens Park Rangers - West Bromwich Albion, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin
In minutul 30, schimbare, iese fundaș stânga Yun Suk-young si intra Clinton Hill
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Richard Dunne
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Queens Park Rangers si West Bromwich Albion, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Eduardo Vargas si intra David Hoilett
In minutul 69, schimbare, iese atacant Brown Ideye si intra Saido Berahino
In minutul 80, schimbare, iese atacant Robert Zamora si intra Niko Kranjčar
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 86 al partidei dintre Queens Park Rangers si West Bromwich Albion, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese fundaș stânga Sébastien Pocognoli si intra Cristian Gamboa

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Queens Park Rangers.

Clinton HILL
30’
Richard DUNNE 39’
2 - 2 Charlie AUSTIN 48’
Eduardo VARGAS
David HOILETT
67’
69’ Brown IDEYE
Saido BERAHINO
Robert ZAMORA
Niko KRANJCAR
80’
3 - 2 Charlie AUSTIN 86’
90+1’ Sébastien POCOGNOLI