Chelsea London - West Ham United - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 14:45
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Chelsea Londra si West Ham United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Gary Cahill, César Azpilicueta, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Oscar dos Santos, John Terry, Willian Borges, Nemanja Matić si rezervele: Petr Čech, Didier Drogba, Filipe Luís, John Obi Mikel, Ramires Santos, André Schürrle, Kurt Zouma.

West Ham United: Carl Jenkinson, Andrew Carroll, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Stewart Downing, Cheikhou Kouyaté, Mark Noble, Kevin Nolan, Winston Reid, Enner Valencia si rezervele: Carlton Cole, Jussi Jääskeläinen, Matthew Jarvis, Joseph O'Brien, Diafra Sakho, Alexandre Song, Morgan Amalfitano.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Collins
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de John Terry (fundaș central). In minutul 31 al partidei dintre Chelsea Londra si West Ham United, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Andrei SÂNTEAN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid
In minutul 59, schimbare, iese atacant Andrew Carroll si intra Diafra Sakho
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Mark Noble si intra Alexandre Song
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Chelsea Londra si West Ham United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Stewart Downing si intra Morgan Amalfitano
In minutul 83, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Didier Drogba
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra John Obi Mikel
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Ramires Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.