Crystal Palace - Southampton FC - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Crystal Palace si Southampton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Yannick Bolasie, Fraizer Campbell, Scott Dann, Damien Delaney, Mile Jedinak, Joseph Ledley, Adrian Mariappa, James McArthur, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward si rezervele: Wilfried Zaha, Barry Bannan, Dwight Gayle, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Jerome Thomas, Martin Kelly.

Southampton FC: Ryan Bertrand, Nathaniel Clyne, Steven Davis, Fraser Forster, Florin GARDOȘ, Sadio Mané, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Toby Alderweireld si rezervele: Jason McCarthy, Kelvin Davis, Shane Long, Harrison Reed, Dušan Tadić , Matt Targett, Victor Wanyama.

GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (mijlocaș stânga). In minutul 17 al partidei dintre Crystal Palace si Southampton FC, Southampton FC deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Ryan Bertrand (fundaș stânga). In minutul 48 al partidei dintre Crystal Palace si Southampton FC, scorul devine 0 - 2.
In minutul 49, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Dwight Gayle
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Toby Alderweireld (mijlocaș defensiv). In minutul 53 al partidei dintre Crystal Palace si Southampton FC, scorul devine 0 - 3.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Steven Davis si intra Victor Wanyama
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Ledley si intra Wilfried Zaha
In minutul 72, schimbare, iese atacant Yannick Bolasie si intra Martin Kelly
In minutul 72, schimbare, iese atacant Graziano Pellè si intra Shane Long
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Damien Delaney
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Scott Dann (fundaș central). In minutul 86 al partidei dintre Crystal Palace si Southampton FC, scorul devine 1 - 3.
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Nathaniel Clyne si intra Patrick McCarthy

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Southampton FC.