Everton FC - Stoke City - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Everton FC si Stoke City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, John Stones, Ross Barkley, Gareth Barry, Séamus Coleman, Tim Howard, Romelu Lukaku, James McCarthy, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Philip Jagielka si rezervele: Antolín Alcaraz, Sylvain Distin, Samuel Eto'o, Luke Garbutt, Arouna Koné, Aiden McGeady, Joel Robles.

Stoke City: Bojan Krkić, Marko Arnautović, Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Mame Biram Diouf, Marc Muniesa, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Glenn Whelan si rezervele: Oussama Assaidi, Jack Butland, Peter Crouch, Robert Huth, Wilson Palacios, Marc Wilson, Charlie Adam.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Naismith
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Jonathan Walters
In minutul 38, Everton FC - Stoke City, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Stoke City de Bojan Krkić
In minutul 46, schimbare, iese portar Tim Howard si intra Joel Robles
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Philip Jagielka si intra Antolín Alcaraz
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Charlie Adam
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv James McCarthy si intra Samuel Eto'o
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Marko Arnautović si intra Oussama Assaidi
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Geoffrey Cameron
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Charlie Adam
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Mame Biram Diouf si intra Peter Crouch

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Stoke City.

Steven NAISMITH 28’
35’ Jonathan WALTERS
0 - 1 38’ penalty BOJAN Krkić
Tim HOWARD
Joel ROBLES
46’
Philip JAGIELKA
Antolín ALCARAZ
46’
67’ BOJAN Krkić
Charlie ADAM
James MCCARTHY
Samuel ETO'O
69’
76’ Marko ARNAUTOVIC
Oussama ASSAIDI
Gareth BARRY 78’
83’ Geoffrey CAMERON