Leicester City - Tottenham Hotspur - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Leicester City si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Marcin Wasilewski, Daniel Drinkwater, Benjamin Hamer, Andrew King, Paul Konchesky, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Daniel Simpson, Leonardo Ulloa, Riyad Mahrez si rezervele: Ritchie De Laet, Esteban Cambiasso, Dean Hammond, Matthew James, Anthony Knockaert, Jamie Vardy.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Nacer Chadli, Christian Eriksen, Federico Fazio, Harry Kane, Érik Lamela, Daniel Rose, Benjamin Stambouli, Jan Vertonghen, Kyle Walker, Nabil Bentaleb si rezervele: Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Benjamin Davies, Paulinho Júnior, Ryan Mason, Roberto Soldado, Andros Townsend, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 01 al partidei dintre Leicester City si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Kyle Walker
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Benjamin Stambouli si intra Ryan Mason
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrew King si intra Matthew James
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Leonardo Ulloa (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Leicester City si Tottenham Hotspur, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Roberto Soldado
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș central). In minutul 71 al partidei dintre Leicester City si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese atacant David Nugent si intra Jamie Vardy
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Paul Konchesky si intra Anthony Knockaert
In minutul 84, schimbare, iese atacant Harry Kane si intra Paulinho Júnior
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Jamie Vardy

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Tottenham Hotspur.

0 - 1 01’ Harry KANE
35’ Kyle WALKER
46’ Benjamin STAMBOULI