Manchester United - Newcastle United - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Manchester United si Newcastle United se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Phil Jones, Radamel Falcao, Jonathan Evans, David de Gea, Michael Carrick, Juan Mata, Ashley Young, Antonio Valencia, Wayne Rooney, Patrick McNair, Robin van Persie si rezervele: Darren Fletcher, Tyler Blackett, James Wilson, Christopher Smalling, Rafael Pereira, Andreas PEREIRA, Anders Lindegaard.

Newcastle United: Yoan Gouffran, Paul Dummett, Jack Colback, Daryl Janmaat, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Steven Taylor, Fabricio Coloccini, Mihai IONESCU, Vurnon Anita, Jak Alnwick si rezervele: Emmanuel Rivière, Haris Vučkić, Mike Williamson, Papiss Cissé, Rémy Cabella.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (mijlocaș central). In minutul 23 al partidei dintre Manchester United si Newcastle United, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (mijlocaș central). In minutul 36 al partidei dintre Manchester United si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Manchester United si Newcastle United, scorul devine 3 - 0.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Steven Taylor
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Michael Carrick si intra Darren Fletcher
In minutul 63, schimbare, iese fundaș stânga Paul Dummett si intra Rémy Cabella
In minutul 63, schimbare, iese atacant Mihai IONESCU si intra Papiss Cissé
In minutul 65, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra James Wilson
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Robin van Persie
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio Valencia si intra Rafael Pereira
In minutul 82, schimbare, iese atacant Ayoze Pérez si intra Haris Vučkić
In minutul 87, Manchester United - Newcastle United, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Newcastle United de Papiss Cissé
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Yoan Gouffran

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester United.