Sunderland AFC - Hull City - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Hull City se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Ricardo Álvarez, Sebastián Coates, Santiago Vergini, Costel Fane PANTILIMON, Sebastian Larsson, Billy Jones, Constantin MOLDOVEANU, Jordi Gómez, Steven Fletcher, Lee Cattermole, John O'Shea si rezervele: William Buckley, Wesley Brown, Liam Bridcutt, Josmer Altidore, Jack Rodwell, Vito Mannone, Emanuele Giaccherini.

Hull City: Curtis Davies, Allan McGregor, David Meyler, Stephen Quinn, Gastón Ramírez, Liam Rosenior, Ahmed Elmohamady, James Chester, Alex Bruce, Robert Brady, Omatsone Aluko si rezervele: Eldin Jakupović, Maynor Figueroa, Alexandru Cătălin NEAGU, Thomas Ince, Nikica Jelavić, Harry Maguire, Yannick Sagbo.

GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Constantin MOLDOVEANU (mijlocaș stânga). In minutul 01 al partidei dintre Sunderland AFC si Hull City, Sunderland AFC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Santiago Vergini
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Gastón Ramírez (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Sunderland AFC si Hull City, Hull City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, James Chester
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jordi Gómez
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de James Chester (fundaș dreapta). In minutul 51 al partidei dintre Sunderland AFC si Hull City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Steven Fletcher
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Emanuele Giaccherini
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ricardo Álvarez si intra Josmer Altidore
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Robert Brady
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Billy Jones
In minutul 78, schimbare, iese atacant Gastón Ramírez si intra Yannick Sagbo
In minutul 84, schimbare, iese fundaș dreapta Santiago Vergini si intra William Buckley
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Brady si intra Thomas Ince
In minutul 89, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Nikica Jelavić
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Nikica Jelavić (rezervă). In minutul 90+6 al partidei dintre Sunderland AFC si Hull City, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Hull City.