West Bromwich Albion - Manchester City - 26.12.2014 English version
Data disputării 26.12.2014 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 26.12.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Manchester City se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Craig Gardner, Ben Foster, Saido Berahino, Joleon Lescott, Andre Wisdom, Stéphane Sessègnon, Sébastien Pocognoli, Youssouf Mulumbu, James Morrison, Gareth McAuley, Silvestre Varela si rezervele: Cristian Gamboa, Craig Dawson, Christopher Brunt, Christopher Baird, Claudio Yacob, Glyn Oliver Myhill , Brown Ideye.

Manchester City: Joe Hart, Eliaquim Mangala, James Milner, Samir Nasri, Jesús Navas, Bacary Sagna, David Silva, Yaya Touré, Fernando Reges, Martín Demichelis, Gaël Clichy si rezervele: Frank Lampard, Aleksandar Kolarov, Pablo Zabaleta, Stevan Jovetić, Fernandinho Luiz Roza, Willy Caballero, Dedryck Boyata.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Fernando Reges (mijlocaș defensiv). In minutul 08 al partidei dintre West Bromwich Albion si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 13, West Bromwich Albion - Manchester City, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Manchester City de Yaya Touré
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș central). In minutul 34 al partidei dintre West Bromwich Albion si Manchester City, scorul devine 0 - 3.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central David Silva si intra Aleksandar Kolarov
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Craig Gardner si intra Christopher Brunt
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Sébastien Pocognoli si intra Cristian Gamboa
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Silvestre Varela si intra Brown Ideye
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Yaya Touré si intra Fernandinho Luiz Roza
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra Frank Lampard
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernando Reges
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Brown Ideye (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre West Bromwich Albion si Manchester City, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester City.

0 - 3 34’ David SILVA
63’ David SILVA
Aleksandar KOLAROV
Craig GARDNER
Christopher BRUNT
66’
Sébastien POCOGNOLI
Cristian GAMBOA
66’
Silvestre VARELA
Brown IDEYE
67’
69’ Yaya TOURÉ
Luiz FERNANDINHO
75’ Samir NASRI
Frank LAMPARD
84’ Francisco FERNANDO
1 - 3 Brown IDEYE 87’