Liverpool FC - Swansea City - 29.12.2014 English version
Data disputării 29.12.2014 - 22:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 29.12.2014 dintre echipele Liverpool FC si Swansea City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Emre Can, Philippe Coutinho, Jordan Henderson, Constantin Cristian DIMA, Lucas Leiva, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Javier Manquillo si rezervele: Fabio Borini, Mario Balotelli, Steven Gerrard, Rickie Lambert, Lazar Marković, Kolo Touré.

Swansea City: Wilfried Bony, Leon Britton, Nathan Dyer, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Ashley Richards, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Ki Sung-yueng, Thomas Carroll, Marvin Emnes, Bafétimbi Gomis, Àngel Rangel, Gerhard Tremmel, Kyle Bartley.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Alberto Moreno (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre Liverpool FC si Swansea City, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Ashley Richards si intra Àngel Rangel
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Constantin Cristian DIMA (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Liverpool FC si Swansea City, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Gylfi Sigurðsson (mijlocaș central). In minutul 52 al partidei dintre Liverpool FC si Swansea City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Leon Britton si intra Ki Sung-yueng
In minutul 69, Liverpool FC - Swansea City, scorul este 4 - 1. Autogol, inscris de Jonjo Shelvey
In minutul 77, schimbare, iese atacant Constantin Cristian DIMA si intra Lazar Marković