Manchester City - Burnley FC - 28.12.2014 English version
Data disputării 28.12.2014 - 17:00
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 28.12.2014 dintre echipele Manchester City si Burnley FC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Pablo Zabaleta, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Joe Hart, Aleksandar Kolarov, Eliaquim Mangala, James Milner, Samir Nasri, Jesús Navas, David Silva si rezervele: Willy Caballero, Dedryck Boyata, Gaël Clichy, Stevan Jovetić, Bacary Sagna, Scott Sinclair, Frank Lampard.

Burnley FC: Michael Keane, Ashley Barnes, George Boyd, Tom Heaton, Daniel Ings, Robert BOGDAN, Dean Marney, Ben Mee, Jason Shackell, Kieran Trippier, Scott Arfield si rezervele: Nathaniel Chalobah, Matthew Gilks, Lukas Jutkiewicz, Michael Kightly, Kevin Long, Marvin Sordell, Ross Wallace.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș central). In minutul 23 al partidei dintre Manchester City si Burnley FC, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Fernandinho Luiz Roza (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre Manchester City si Burnley FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernando Reges
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de George Boyd (mijlocaș dreapta). In minutul 47 al partidei dintre Manchester City si Burnley FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese atacant James Milner si intra Stevan Jovetić
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ben Mee
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra Frank Lampard
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Jesús Navas
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Ashley Barnes (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Manchester City si Burnley FC, Burnley FC reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernandinho Luiz Roza si intra Scott Sinclair
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.