Newcastle United - Everton FC - 28.12.2014 English version
Data disputării 28.12.2014 - 18:15
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 28.12.2014 dintre echipele Newcastle United si Everton FC se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Papiss Cissé, Jak Alnwick, Fabricio Coloccini, Mike Williamson, Cheick Tioté, Ayoze Pérez, Daryl Janmaat, Yoan Gouffran, Paul Dummett, Jack Colback, Moussa Sissoko si rezervele: Rémy Cabella, Mihai IONESCU, Vurnon Anita, Steven Taylor, Davide Santon, Emmanuel Rivière.

Everton FC: Luke Garbutt, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Samuel Eto'o, Arouna Koné, James McCarthy, Aiden McGeady, Joel Robles, Gareth Barry, Leighton Baines, Antolín Alcaraz si rezervele: Muhamed Bešić, Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Bryan Oviedo, Tyias Browning, Ross Barkley.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Arouna Koné (atacant). In minutul 05 al partidei dintre Newcastle United si Everton FC, Everton FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Yoan Gouffran
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, James McCarthy
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Newcastle United si Everton FC, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv James McCarthy si intra Ross Barkley
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Ayoze Pérez (mijlocaș central). In minutul 51 al partidei dintre Newcastle United si Everton FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aiden McGeady si intra Kevin Mirallas
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Jack Colback (mijlocaș defensiv). In minutul 68 al partidei dintre Newcastle United si Everton FC, scorul devine 3 - 1.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Antolín Alcaraz
In minutul 72, schimbare, iese atacant Arouna Koné si intra Romelu Lukaku
In minutul 73, schimbare, iese atacant Papiss Cissé si intra Emmanuel Rivière
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Kevin Mirallas (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Newcastle United si Everton FC, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Rémy Cabella
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Paul Dummett

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Newcastle United.