Stoke City - West Bromwich Albion - 28.12.2014 English version
Data disputării 28.12.2014 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 28.12.2014 dintre echipele Stoke City si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Marko Arnautović, Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Mame Biram Diouf, Marc Muniesa, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Glenn Whelan, Bojan Krkić si rezervele: Marc Wilson, Charlie Adam, Oussama Assaidi, Jack Butland, Robert Huth, Jonathan Walters.

West Bromwich Albion: Joleon Lescott, Christopher Brunt, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Brown Ideye, Gareth McAuley, James Morrison, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom, Christopher Baird si rezervele: Saido Berahino, Craig Dawson, Cristian Gamboa, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Silvestre Varela, Claudio Yacob.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (mijlocaș stânga). In minutul 51 al partidei dintre Stoke City si West Bromwich Albion, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Peter Crouch si intra Jonathan Walters
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv James Morrison si intra Silvestre Varela
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Stéphane Sessègnon si intra Saido Berahino
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (mijlocaș stânga). In minutul 68 al partidei dintre Stoke City si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 0.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Christopher Brunt
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Christopher Baird
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Charlie Adam
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Youssouf Mulumbu
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Marc Wilson

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Stoke City.

Jonathan WALTERS
63’
63’ James MORRISON
Silvestre VARELA
63’ Stéphane SESSEGNON
Saido BERAHINO
2 - 0 Mame DIOUF 68’
68’ Christopher BRUNT
76’ Christopher BAIRD