Hull City - Everton FC - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 17:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele Hull City si Everton FC se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Alex Bruce, James Chester, Curtis Davies, Ahmed Elmohamady, Alexandru Cătălin NEAGU, Nikica Jelavić, Allan McGregor, David Meyler, Gastón Ramírez, Andrew Robertson, Jake Livermore si rezervele: Yannick Sagbo, Omatsone Aluko, Stephen Harper, Thomas Ince, Harry Maguire, Liam Rosenior.

Everton FC: Philip Jagielka, Leighton Baines, Ross Barkley, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Arouna Koné, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Joel Robles, Antolín Alcaraz si rezervele: Christian Atsu, Sylvain Distin, Samuel Eto'o, Romelu Lukaku, Aiden McGeady, Bryan Oviedo.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Muhamed Bešić
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, David Meyler
In minutul 23, schimbare, iese fundaș stânga Andrew Robertson si intra Liam Rosenior
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Ahmed Elmohamady (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre Hull City si Everton FC, Hull City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Jake Livermore
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Nikica Jelavić (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Hull City si Everton FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Arouna Koné
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Gastón Ramírez si intra Robert Brady
In minutul 46, schimbare, iese atacant Kevin Mirallas si intra Romelu Lukaku
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Muhamed Bešić si intra Bryan Oviedo
In minutul 56, schimbare, iese rezervă Liam Rosenior si intra Harry Maguire
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Antolín Alcaraz
In minutul 86, jucatorul echipei Everton FC, Antolín Alcaraz a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Everton FC ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Harry Maguire

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Hull City.