Manchester City - Sunderland AFC - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 17:00
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele Manchester City si Sunderland AFC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: David Silva, Jesús Navas, Samir Nasri, Eliaquim Mangala, Stevan Jovetić, Fernandinho Luiz Roza, Martín Demichelis, Gaël Clichy, Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Yaya Touré si rezervele: Aleksandar Kolarov, Scott Sinclair, Bacary Sagna, James Milner, Frank Lampard, Joe Hart, Dedryck Boyata.

Sunderland AFC: Jack Rodwell, Connor Wickham, Santiago Vergini, Costel Fane PANTILIMON, John O'Shea, Billy Jones, Sebastian Larsson, Constantin MOLDOVEANU, Jordi Gómez, Wesley Brown, William Buckley si rezervele: Vito Mannone, Emanuele Giaccherini, Sebastián Coates, Rodny Lopes CABRAL, Ricardo Álvarez, Josmer Altidore, Steven Fletcher.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Billy Jones
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Samir Nasri
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Yaya Touré (mijlocaș defensiv). In minutul 57 al partidei dintre Manchester City si Sunderland AFC, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Emanuele Giaccherini
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta William Buckley si intra Ricardo Álvarez
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Stevan Jovetić (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Manchester City si Sunderland AFC, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Jack Rodwell (mijlocaș defensiv). In minutul 68 al partidei dintre Manchester City si Sunderland AFC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Stevan Jovetić si intra Frank Lampard
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
In minutul 71, Manchester City - Sunderland AFC, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Sunderland AFC de Constantin MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Frank Lampard (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Manchester City si Sunderland AFC, scorul devine 3 - 2.
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Santiago Vergini si intra Sebastián Coates
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra Aleksandar Kolarov
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Wesley Brown
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central David Silva si intra James Milner

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Manchester City.

WICKHAM
17’ Billy JONES
34’ Sebastian LARSSON
Samir NASRI 51’
1 - 0 Yaya TOURÉ 57’
58’ Jordi GOMEZ
Emanuele GIACCHERINI
65’ William BUCKLEY
Ricardo ALVAREZ
2 - 0 Stevan JOVETIC 66’
2 - 1 68’ Jack RODWELL
Stevan JOVETIC
Frank LAMPARD
70’
Pablo ZABALETA 71’
2 - 2 71’ penalty Constantin MOLDOVEANU
3 - 2 Frank LAMPARD 73’
78’ Santiago VERGINI