Newcastle United - Burnley FC - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 17:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele Newcastle United si Burnley FC se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Jak Alnwick, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Yoan Gouffran, Daryl Janmaat, Ayoze Pérez, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Steven Taylor, Cheick Tioté si rezervele: Vurnon Anita, Massadio Haïdara, Mihai IONESCU, Rémy Cabella, Davide Santon, Mike Williamson.

Burnley FC: Ashley Barnes, George Boyd, Tom Heaton, Daniel Ings, Robert BOGDAN, Michael Keane, Dean Marney, Ben Mee, Jason Shackell, Kieran Trippier, Scott Arfield si rezervele: Michael Kightly, Matthew Gilks, Lukas Jutkiewicz, Kevin Long, Steven Reid, Marvin Sordell, Ross Wallace.

GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Steven Taylor (fundaș central). In minutul 15 al partidei dintre Newcastle United si Burnley FC, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 17, schimbare, iese fundaș central Jason Shackell si intra Kevin Long
In minutul 19, Newcastle United - Burnley FC, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Paul Dummett
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Jack Colback (mijlocaș defensiv). In minutul 26 al partidei dintre Newcastle United si Burnley FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș central Dean Marney si intra Michael Kightly
In minutul 37, schimbare, iese rezervă Kevin Long si intra Steven Reid
In minutul 57, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Mihai IONESCU
In minutul 60, schimbare, iese fundaș central Steven Taylor si intra Mike Williamson
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Daniel Ings
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Newcastle United si Burnley FC, Burnley FC reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Massadio Haïdara
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Moussa Sissoko (mijlocaș central). In minutul 78 al partidei dintre Newcastle United si Burnley FC, scorul devine 3 - 2.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ben Mee
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Kieran Trippier
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de George Boyd (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Newcastle United si Burnley FC, Burnley FC reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, George Boyd

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.