Tottenham Hotspur - Chelsea London - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 19:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele Tottenham Hotspur si Chelsea Londra se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Nacer Chadli, Kyle Walker, Nabil Bentaleb, Christian Eriksen, Federico Fazio, Harry Kane, Ryan Mason, Daniel Rose, Andros Townsend, Jan Vertonghen, Hugo Lloris si rezervele: Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Benjamin Davies, Mousa Dembélé, Paulinho Júnior, Roberto Soldado, Benjamin Stambouli, Michel Vorm.

Chelsea Londra: Gary Cahill, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Oscar dos Santos, John Terry, Willian Borges, César Azpilicueta si rezervele: John Obi Mikel, Didier Drogba, Ramires Santos, Loïc Rémy, Mohamed Salah, Kurt Zouma, Petr Čech.

In minutul 14, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Mousa Dembélé
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, Tottenham Hotspur reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Daniel Rose (fundaș stânga). In minutul 44 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+4, Tottenham Hotspur - Chelsea Londra, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Tottenham Hotspur de Andros Townsend
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Ramires Santos
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 52 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, scorul devine 4 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, scorul devine 4 - 2.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Paulinho Júnior
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Paulinho Júnior
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Mohamed Salah
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Rose si intra Benjamin Davies
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, scorul devine 5 - 2.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de John Terry (fundaș central). In minutul 87 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Chelsea Londra, scorul devine 5 - 3.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 3 pentru echipa Tottenham Hotspur.

Mousa DEMBELE
14’
0 - 1 18’ Diego COSTA
1 - 1 Harry KANE 34’
2 - 1 Daniel ROSE 44’
3 - 1 penalty Andros TOWNSEND 45+4’
46’ dos Santos OSCAR