West Ham United - West Bromwich Albion - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 17:00
Stadion Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele West Ham United si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Londra pe stadionul Boleyn Ground.

West Ham United: Andrew Carroll, Alexandre Song, Morgan Amalfitano, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Stewart Downing, Cheikhou Kouyaté, Winston Reid, Diafra Sakho, Carl Jenkinson si rezervele: Carlton Cole, Jussi Jääskeläinen, Matthew Jarvis, Mark Noble, Kevin Nolan, Joseph O'Brien, Enner Valencia.

West Bromwich Albion: Joleon Lescott, Christopher Baird, Saido Berahino, Christopher Brunt, Graham Dorrans, Ben Foster, Gareth McAuley, James Morrison, Youssouf Mulumbu, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom si rezervele: Craig Dawson, Cristian Gamboa, Brown Ideye, Glyn Oliver Myhill , Silvestre Varela, Claudio Yacob.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Cheikhou Kouyaté
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Diafra Sakho (atacant). In minutul 10 al partidei dintre West Ham United si West Bromwich Albion, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 42 al partidei dintre West Ham United si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Morgan Amalfitano si intra Matthew Jarvis
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Youssouf Mulumbu si intra Claudio Yacob
In minutul 72, schimbare, iese atacant Diafra Sakho si intra Enner Valencia
In minutul 73, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Brown Ideye
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Silvestre Varela

Matthew JARVIS
55’
67’ Youssouf MULUMBU