Arsenal London - Stoke City - 11.01.2015 English version
Data disputării 11.01.2015 - 15:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 11.01.2015 dintre echipele Arsenal Londra si Stoke City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Laurent Koscielny, Alexis Sánchez, Tomáš Rosický, David Ospina, Alex Oxlade-Chamberlain, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Olivier Giroud, Mathieu Debuchy, Francis Coquelin, Santiago Cazorla si rezervele: Wojciech Szczęsny, Otto DEMBROVSCHI, Mathieu Flamini, Joel Campbell, Héctor BELLERIN, Mesut Özil, Theo Walcott.

Stoke City: Glenn Whelan, Philipp Wollscheid, Geoffrey Cameron, Jonathan Walters, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Peter Crouch, Marko Arnautović, Asmir Begović, Bojan Krkić si rezervele: Marc Wilson, Steven Sidwell, Marc Muniesa, Victor Moses, Stephen Ireland, Charlie Adam, Jack Butland.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Laurent Koscielny (fundaș central). In minutul 06 al partidei dintre Arsenal Londra si Stoke City, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 13, schimbare, iese fundaș dreapta Mathieu Debuchy si intra Héctor BELLERIN
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre Arsenal Londra si Stoke City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Erik Pieters si intra Marc Muniesa
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steven N'Zonzi si intra Steven Sidwell
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Philipp Wollscheid
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Geoffrey Cameron
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Peter Crouch
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Theo Walcott
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Stephen Ireland
In minutul 73, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Mesut Özil

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.

Héctor BELLERIN
13’
2 - 0 Alexis SANCHEZ 33’
46’ Erik PIETERS
Marc MUNIESA
46’ Steven N'ZONZI
Steven SIDWELL
3 - 0 Alexis SANCHEZ 49’
51’ Philipp WOLLSCHEID
61’ Geoffrey CAMERON