Burnley FC - Queens Park Rangers - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Burnley FC si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Daniel Ings, Jason Shackell, Ben Mee, Dean Marney, Michael Keane, Robert BOGDAN, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Kieran Trippier si rezervele: Steven Reid, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz, Matthew Gilks, Michael Duff, Sam Vokes, Ross Wallace.

Queens Park Rangers: Eduardo Vargas, Florea MARTINOVICI, Clinton Hill, Mauricio Isla, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Steven Caulker, Charlie Austin, Joseph Barton, Karl Henry si rezervele: Armand Traoré, Robert Zamora, Mauro Zárate, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips, Alex McCarthy, Jordon Mutch.

GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Scott Arfield (mijlocaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Burnley FC si Queens Park Rangers, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, Burnley FC - Queens Park Rangers, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Burnley FC si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Dean Marney
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ashley Barnes
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Karl Henry si intra Robert Zamora
In minutul 73, schimbare, iese atacant Ashley Barnes si intra Sam Vokes
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Clinton Hill si intra Armand Traoré
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Eduardo Vargas si intra Mauro Zárate
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Armand Traoré

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Burnley FC.