Everton FC - Manchester City - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Everton FC si Manchester City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, John Stones, Ross Barkley, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, Aiden McGeady, Steven Naismith, Joel Robles si rezervele: Antolín Alcaraz, Samuel Eto'o, Luke Garbutt, Kevin Mirallas, Bryan Oviedo, Arouna Koné.

Manchester City: Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Joe Hart, Stevan Jovetić, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, Jesús Navas, David Silva, Pablo Zabaleta si rezervele: Vincent Kompany, Willy Caballero, Aleksandar Kolarov, Frank Lampard, Bacary Sagna, Scott Sinclair, Sergio Agüero.

In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Eliaquim Mangala
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, John Stones
In minutul 67, schimbare, iese atacant Stevan Jovetić si intra Sergio Agüero
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernandinho Luiz Roza
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Fernandinho Luiz Roza (mijlocaș defensiv). In minutul 74 al partidei dintre Everton FC si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aiden McGeady si intra Kevin Mirallas
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre Everton FC si Manchester City, Everton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernandinho Luiz Roza si intra Frank Lampard
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra Aleksandar Kolarov

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

JOVETIC
50’ Eliaquim MANGALA
John STONES 63’
67’ Stevan JOVETIC
Sergio AGUERO
69’ Luiz FERNANDINHO
0 - 1 74’ Luiz FERNANDINHO
Aiden MCGEADY
Kevin MIRALLAS
77’
1 - 1 Steven NAISMITH 78’
82’ Luiz FERNANDINHO