Leicester City - Aston Villa - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Leicester City si Aston Villa se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Matthew James, David Nugent, Westley Morgan, Paul Konchesky, Anthony Knockaert, Dean Hammond, Benjamin Hamer, Marc Albrighton, Leonardo Ulloa, Marcin Wasilewski, Daniel Simpson si rezervele: Mark Schwarzer, Thomas Lawrence, Liam Moore, Andrew King, Ritchie De Laet, Christopher Wood, Jamie Vardy.

Aston Villa: Jores Okore, Carlos Sánchez, Ashley Westwood, Alan Hutton, Brad Guzan, Joe Cole, Tom Cleverley, Ciaran Clark, Christian Benteke, Gabriel Agbonlahor, Aly Cissokho si rezervele: Kieran Richardson, Andreas Weimann, Charles N'Zogbia, Matthew Lowton, Shay Given, Leandro Bacuna, Nathan Baker.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Jores Okore
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Paul Konchesky (fundaș stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre Leicester City si Aston Villa, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Dean Hammond
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ciaran Clark
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marc Albrighton si intra Thomas Lawrence
In minutul 72, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Jamie Vardy
In minutul 72, schimbare, iese fundaș central Ciaran Clark si intra Andreas Weimann
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dean Hammond si intra Andrew King
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Carlos Sánchez si intra Kieran Richardson
In minutul 89, schimbare, iese rezervă Charles N'Zogbia si intra Aly Cissokho
In minutul 90+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Leicester City, Matthew James. Leicester City va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+4, jucatorul echipei Aston Villa, Ciaran Clark a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Aston Villa ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Leicester City.

AGBONLAHOR
35’ Jores OKORE
1 - 0 Paul KONCHESKY 45+1’
Dean HAMMOND 56’
63’ Ciaran CLARK
Marc ALBRIGHTON
Thomas LAWRENCE
72’
Leonardo ULLOA
Jamie VARDY
72’
72’ Ciaran CLARK
Andreas WEIMANN
Dean HAMMOND
Andrew KING
75’
76’ Carlos SANCHEZ
Kieran RICHARDSON
89’ Charles N'ZOGBIA