Sunderland AFC - Liverpool FC - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 14:45
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Sunderland AFC si Liverpool FC se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Constantin MOLDOVEANU, Santiago Vergini, Costel Fane PANTILIMON, John O'Shea, Sebastian Larsson, Jordi Gómez, Emanuele Giaccherini, Liam Bridcutt, Wesley Brown, Connor Wickham, Patrick van Aanholt si rezervele: Mikael Mandron, Vito Mannone, Billy Jones, Daniel Graham, William Buckley, Ricardo Álvarez, Liam Agnew.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Mamadou Sakho, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Lazar Marković, Lucas Leiva, Jordan Henderson, Fabio Borini, Emre Can, Philippe Coutinho, Steven Gerrard si rezervele: Rafa JORDA Ruiz De Assin, Daniel Ward, Javier Manquillo, Dejan Lovren, Mario Balotelli, José Enrique, Rickie Lambert.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Lazar Marković (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre Sunderland AFC si Liverpool FC, Liverpool FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Fabio Borini
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Santiago Vergini
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Liam Bridcutt
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Philippe Coutinho
In minutul 46, schimbare, iese atacant Steven Gerrard si intra Dejan Lovren
In minutul 49, jucatorul echipei Sunderland AFC, Liam Bridcutt a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Sunderland AFC ramane din minutul 49 in 10 jucatori.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Jordan Henderson
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Dejan Lovren
In minutul 67, schimbare, iese atacant Fabio Borini si intra Mario Balotelli
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Emanuele Giaccherini si intra William Buckley
In minutul 77, schimbare, iese atacant Connor Wickham si intra Daniel Graham
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin MOLDOVEANU si intra Mikael Mandron

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Liverpool FC.

0 - 1 09’ Lazar MARKOVIC
17’ Fabio BORINI
Santiago VERGINI 28’
Liam BRIDCUTT 35’
36’ Philippe COUTINHO
46’ Steven GERRARD
Dejan LOVREN
Liam BRIDCUTT 49’
54’ Jordan HENDERSON