Swansea City - West Ham United - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Swansea City si West Ham United se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Neil Taylor, Wayne Routledge, Àngel Rangel, Bafétimbi Gomis, Federico Fernández, Łukasz Fabiański, Nathan Dyer, Thomas Carroll, Leon Britton, Ashley Williams, Gylfi Sigurðsson si rezervele: Marvin Emnes, Nélson Oliveira, Jay Fulton, Kyle Bartley, Modou Barrow, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel.

West Ham United: James Tomkins, Enner Valencia, Winston Reid, Mark Noble, Kevin Nolan, Carl Jenkinson, Stewart Downing, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, James Collins, Andrew Carroll si rezervele: Joseph O'Brien, Ricardo Vaz Tê, Matthew Jarvis, Jussi Jääskeläinen, Carlton Cole, Morgan Amalfitano.

GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Andrew Carroll (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Swansea City si West Ham United, West Ham United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Marvin Emnes
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Wayne Routledge si intra Modou Barrow
In minutul 71, schimbare, iese atacant Enner Valencia si intra Morgan Amalfitano
In minutul 74, Swansea City - West Ham United, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Mark Noble
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Gylfi Sigurðsson si intra Nélson Oliveira
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Kevin Nolan si intra Diego Poyet
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Diego Poyet