West Bromwich Albion - Hull City - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele West Bromwich Albion si Hull City se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Christopher Baird, Claudio Yacob, Saido Berahino, Christopher Brunt, Ben Foster, Brown Ideye, Joleon Lescott, Gareth McAuley, James Morrison, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom si rezervele: Victor Anichebe, Craig Dawson, Graham Dorrans, Craig Gardner, Glyn Oliver Myhill , Sébastien Pocognoli, Georgios Samaras.

Hull City: Alex Bruce, James Chester, Curtis Davies, Ahmed Elmohamady, Maynor Figueroa, Alexandru Cătălin NEAGU, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, David Meyler, Stephen Quinn si rezervele: Tom Huddlestone, Michael Dawson, Stephen Harper, Thomas Ince, Harry Maguire, Paul McShane, Robert Brady.

In minutul 33, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra Robert Brady
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Claudio Yacob
In minutul 39, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Thomas Ince
In minutul 73, schimbare, iese atacant Brown Ideye si intra Victor Anichebe
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Stéphane Sessègnon si intra Craig Gardner
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 78 al partidei dintre West Bromwich Albion si Hull City, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephen Quinn si intra Tom Huddlestone

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

JELAVIC
33’ Nikica JELAVIC
Robert BRADY
Claudio YACOB 35’
39’ Alexandru Cătălin NEAGU