Aston Villa - Liverpool FC - 17.01.2015 English version
Data disputării 17.01.2015 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 17.01.2015 dintre echipele Aston Villa si Liverpool FC se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Alan Hutton, Carlos Sánchez, Jores Okore, Brad Guzan, Fabian Delph, Tom Cleverley, Aly Cissokho, Christian Benteke, Nathan Baker, Gabriel Agbonlahor, Ashley Westwood si rezervele: Andreas Weimann, Kieran Richardson, Matthew Lowton, Charles N'Zogbia, Shay Given, Carles Gil, Leandro Bacuna.

Liverpool FC: Fabio Borini, Martin Škrtel, Raheem Sterling, Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Simon Mignolet, Lazar Marković, Lucas Leiva, Jordan Henderson, Philippe Coutinho, Emre Can si rezervele: Jordan Williams, Daniel Ward, Javier Manquillo, Constantin Cristian DIMA, Jordon Ibe, Rickie Lambert, José Enrique.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Fabio Borini (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Aston Villa si Liverpool FC, Liverpool FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Jores Okore
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Ashley Westwood si intra Carles Gil
In minutul 59, schimbare, iese atacant Tom Cleverley si intra Andreas Weimann
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra José Enrique
In minutul 71, schimbare, iese atacant Fabio Borini si intra Rickie Lambert
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Rickie Lambert (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre Aston Villa si Liverpool FC, scorul devine 0 - 2.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Rickie Lambert