Burnley FC - Crystal Palace - 17.01.2015 English version
Data disputării 17.01.2015 - 17:00
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 17.01.2015 dintre echipele Burnley FC si Crystal Palace se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Ben Mee, Michael Keane, Dean Marney, Robert BOGDAN, Daniel Ings, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Jason Shackell, Kieran Trippier si rezervele: Matthew Gilks, Steven Reid, Michael Kightly, Michael Duff, Marvin Sordell, Ross Wallace, Sam Vokes.

Crystal Palace: Julián Speroni, Jason Puncheon, Joel Ward, Wilfried Zaha, Yaya Sanogo, James McArthur, Joseph Ledley, Martin Kelly, Damien Delaney, Scott Dann, Dwight Gayle si rezervele: Jerome Thomas, Glenn Murray, Adrian Mariappa, Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Cosmin Adrian MARIȘ, Fraizer Campbell.

GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Ben Mee (fundaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Burnley FC si Crystal Palace, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Burnley FC si Crystal Palace, scorul devine 2 - 0.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Scott Dann
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Dwight Gayle (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Burnley FC si Crystal Palace, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Jason Puncheon (mijlocaș dreapta). In minutul 48 al partidei dintre Burnley FC si Crystal Palace, Crystal Palace reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Jason Shackell
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Wilfried Zaha si intra Cosmin Adrian MARIȘ
In minutul 73, schimbare, iese atacant Ashley Barnes si intra Sam Vokes
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Yaya Sanogo
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Stephen Ward
In minutul 79, schimbare, iese atacant Yaya Sanogo si intra Glenn Murray
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Martin Kelly si intra Adrian Mariappa
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Boyd si intra Marvin Sordell
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Robert BOGDAN si intra Ross Wallace

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Crystal Palace.