Leicester City - Stoke City - 17.01.2015 English version
Data disputării 17.01.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 17.01.2015 dintre echipele Leicester City si Stoke City se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Paul Konchesky, Daniel Simpson, Jeffrey Schlupp, David Nugent, Westley Morgan, Anthony Knockaert, Andrew King, Benjamin Hamer, Daniel Drinkwater, Marcin Wasilewski, Jamie Vardy si rezervele: Mark Schwarzer, Liam Moore, Thomas Lawrence, Andrej Kramarić, Ritchie De Laet, Marc Albrighton, Leonardo Ulloa.

Stoke City: Jonathan Walters, Marc Wilson, Philipp Wollscheid, Glenn Whelan, Steven N'Zonzi, Victor Moses, Marc Muniesa, Bojan Krkić, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Marko Arnautović si rezervele: Steven Sidwell, Stephen Ireland, Robert Huth, Peter Crouch, Jack Butland, Geoffrey Cameron, Charlie Adam.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Marcin Wasilewski
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Bojan Krkić (mijlocaș central). In minutul 63 al partidei dintre Leicester City si Stoke City, Stoke City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Jamie Vardy si intra Andrej Kramarić
In minutul 71, schimbare, iese atacant David Nugent si intra Leonardo Ulloa
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Thomas Lawrence
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marko Arnautović si intra Peter Crouch
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Geoffrey Cameron

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Stoke City.

Andrej KRAMARIC
65’
David NUGENT
Leonardo ULLOA
71’
Jeffrey SCHLUPP
Thomas LAWRENCE
71’
81’ Marko ARNAUTOVIC