Newcastle United - Southampton FC - 17.01.2015 English version
Data disputării 17.01.2015 - 19:30
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 17.01.2015 dintre echipele Newcastle United si Southampton FC se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Vurnon Anita, Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Yoan Gouffran, Daryl Janmaat, Tim Krul, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Massadio Haïdara si rezervele: Samuel Ameobi, Freddie Woodman, Mehdi Abeid, Mihai IONESCU, Emmanuel Rivière, Davide Santon, Mike Williamson.

Southampton FC: Nathaniel Clyne, Steven Davis, Eljero Elia, José Fonte, Fraser Forster, Florin GARDOȘ, Graziano Pellè, Harrison Reed, Dušan Tadić , James Ward-Prowse, Ryan Bertrand si rezervele: Jake HESKETH, Jack Cork, Kelvin Davis, Lloyd Isgrove, Shane Long, Jason McCarthy, Matt Targett.

GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Eljero Elia (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Newcastle United si Southampton FC, Southampton FC deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Yoan Gouffran (mijlocaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre Newcastle United si Southampton FC, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta James Ward-Prowse si intra Jack Cork
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Dušan Tadić si intra Shane Long
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Eljero Elia (mijlocaș stânga). In minutul 62 al partidei dintre Newcastle United si Southampton FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Steven Davis
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Emmanuel Rivière
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Samuel Ameobi
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Paul Dummett si intra Mike Williamson
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Eljero Elia si intra Matt Targett
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Shane Long

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Southampton FC.

1 - 1 Yoan GOUFFRAN 29’
60’ James WARD-PROWSE