Queens Park Rangers - Manchester United - 17.01.2015 English version
Data disputării 17.01.2015 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 17.01.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Manchester United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Chinedum Onuoha, Mauricio Isla, Clinton Hill, Karl Henry, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Joseph Barton, Charlie Austin, Eduardo Vargas, Robert Zamora si rezervele: Mauro Zárate, Florea MARTINOVICI, Alex McCarthy, Niko Kranjčar, David Hoilett, Steven Caulker, Rio Ferdinand.

Manchester United: Phil Jones, Michael Carrick, David de Gea, Ángel Di María, Jonathan Evans, Radamel Falcao, Juan Mata, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Antonio Valencia, Daley Blind si rezervele: Marouane Fellaini, Ander Herrera, Nicolae IONESCU, Patrick McNair, Christopher Smalling, Víctor Valdés, James Wilson.

In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Juan Mata
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Richard Dunne si intra Steven Caulker
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Juan Mata si intra Marouane Fellaini
In minutul 57, schimbare, iese fundaș central Jonathan Evans si intra James Wilson
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Marouane Fellaini (rezervă). In minutul 58 al partidei dintre Queens Park Rangers si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Mauricio Isla
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marcos Rojo
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Leroy Fer si intra Florea MARTINOVICI
In minutul 80, schimbare, iese atacant Robert Zamora si intra Niko Kranjčar
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Clinton Hill
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de James Wilson (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Queens Park Rangers si Manchester United, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90+5, schimbare, iese atacant Ángel Di María si intra Ander Herrera

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Manchester United.

Joseph BARTON 41’
45’ Juan MATA
Richard DUNNE
Steven CAULKER
46’
46’ Juan MATA
Marouane FELLAINI
57’ Johnny EVANS
James WILSON
0 - 1 58’ Marouane FELLAINI
Mauricio ISLA 60’
68’ Marcos ROJO
Leroy FER
Florea MARTINOVICI
70’
Robert ZAMORA
Niko KRANJCAR
80’
Clinton HILL 82’
0 - 2 90+4’ James WILSON
90+5’ Ángel DI MARIA