Arsenal London - Aston Villa - 01.02.2015 English version
Data disputării 01.02.2015 - 15:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 01.02.2015 dintre echipele Arsenal Londra si Aston Villa se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: David Ospina, Otto DEMBROVSCHI, Nacho Monreal, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Francis Coquelin, Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN, Theo Walcott, Mesut Özil si rezervele: Mathieu Flamini, Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny, Kieran Gibbs, Calum Chambers, Chuba Akpom.

Aston Villa: Alan Hutton, Andreas Weimann, Jores Okore, Carlos Sánchez, Kieran Richardson, Brad Guzan, Carles Gil, Fabian Delph, Ciaran Clark, Tom Cleverley, Christian Benteke si rezervele: Ashley Westwood, Gabriel Agbonlahor, Scott Sinclair, Shay Given, Nathan Baker, Aly Cissokho, Leandro Bacuna.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Arsenal Londra si Aston Villa, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Mesut Özil (mijlocaș stânga). In minutul 56 al partidei dintre Arsenal Londra si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ciaran Clark
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Theo Walcott (mijlocaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre Arsenal Londra si Aston Villa, scorul devine 3 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Gabriel Agbonlahor
In minutul 66, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Scott Sinclair
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Carles Gil
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Theo Walcott si intra Tomáš Rosický
In minutul 70, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Chuba Akpom
In minutul 75, Arsenal Londra - Aston Villa, scor 4 - 0, gol din penalty transformat pentru Arsenal Londra de Santiago Cazorla
In minutul 76, schimbare, iese Alexis Sánchez si intra Ashley Westwood
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Otto DEMBROVSCHI si intra Mathieu Flamini
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Héctor BELLERIN (fundaș dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre Arsenal Londra si Aston Villa, scorul devine 5 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.

2 - 0 Mesut ÖZIL 56’
57’ Ciaran CLARK
3 - 0 Theo WALCOTT 63’
66’ Thomas CLEVERLEY