Chelsea London - Manchester City - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 19:30
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Manchester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Kurt Zouma, Willian Borges, Loïc Rémy, John Terry, Nemanja Matić, Oscar dos Santos, Ramires Santos, Eden Hazard, Thibaut Courtois, César Azpilicueta, Branislav Ivanović si rezervele: Petr Čech, Nathan Aké, Ruben Loftus-Cheek, Didier Drogba, Andreas Christensen, Gary Cahill, Jamal Blackman.

Manchester City: Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Joe Hart, Vincent Kompany, James Milner, Jesús Navas, Bacary Sagna, David Silva, Sergio Agüero si rezervele: Stevan Jovetić, Dedryck Boyata, Willy Caballero, Edin Džeko, Aleksandar Kolarov, Frank Lampard, Pablo Zabaleta.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Loïc Rémy (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Chelsea Londra si Manchester City, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Chelsea Londra si Manchester City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernando Reges
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Reges si intra Frank Lampard
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Didier Drogba
In minutul 84, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Edin Džeko
In minutul 87, schimbare, iese atacant Loïc Rémy si intra Gary Cahill
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central David Silva si intra Stevan Jovetić
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Ruben Loftus-Cheek

1 - 1 45’ David SILVA
52’ David SILVA
74’ Francisco FERNANDO
77’ Francisco FERNANDO