Crystal Palace - Everton FC - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Crystal Palace si Everton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Joel Ward, Marouane Chamakh, Julián Speroni, Yaya Sanogo, Jason Puncheon, James McArthur, Martin Kelly, Dwight Gayle, Damien Delaney, Scott Dann, Joseph Ledley si rezervele: Wilfried Zaha, Jordon Mutch, Glenn Murray, Adrian Mariappa, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Fraizer Campbell.

Everton FC: Philip Jagielka, Leighton Baines, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Romelu Lukaku, Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Joel Robles, John Stones si rezervele: Antolín Alcaraz, Ross Barkley, Sylvain Distin, Darron Gibson, Arouna Koné, Bryan Oviedo.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 02 al partidei dintre Crystal Palace si Everton FC, Everton FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 25, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Jordon Mutch
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Martin Kelly si intra Wilfried Zaha
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Kevin Mirallas si intra Bryan Oviedo
In minutul 71, schimbare, iese atacant Yaya Sanogo si intra Glenn Murray
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Bryan Oviedo
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Joel Robles
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Leighton Baines
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Arouna Koné

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Everton FC.

Jordon MUTCH
25’
Martin KELLY
Wilfried ZAHA
65’
68’ Kevin MIRALLAS
Bryan OVIEDO
Yaya SANOGO
Glenn MURRAY
71’
80’ Bryan OVIEDO
90+1’ Joel ROBLES
90+1’ Leighton BAINES