Hull City - Newcastle United - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 14:45
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Hull City si Newcastle United se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Andrew Robertson, Curtis Davies, Michael Dawson, Ahmed Elmohamady, Alexandru Cătălin NEAGU, Tom Huddlestone, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, David Meyler, Gastón Ramírez si rezervele: Robert Brady, Omatsone Aluko, Alex Bruce, Stephen Harper, Paul McShane, Stephen Quinn, Thomas Ince.

Newcastle United: Massadio Haïdara, Samuel Ameobi, Vurnon Anita, Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Daryl Janmaat, Tim Krul, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Mike Williamson si rezervele: Jak Alnwick, Papiss Cissé, Yoan Gouffran, Gabriel Obertan, Emmanuel Rivière, Davide Santon, Mehdi Abeid.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, David Meyler
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Vurnon Anita
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Rémy Cabella (mijlocaș dreapta). In minutul 40 al partidei dintre Hull City si Newcastle United, Newcastle United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Ahmed Elmohamady
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Samuel Ameobi (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre Hull City si Newcastle United, scorul devine 0 - 2.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta David Meyler si intra Omatsone Aluko
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Andrew Robertson
In minutul 67, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Thomas Ince
In minutul 71, schimbare, iese fundaș stânga Andrew Robertson si intra Robert Brady
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rémy Cabella si intra Yoan Gouffran
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Yoan Gouffran (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Hull City si Newcastle United, scorul devine 0 - 3.
In minutul 82, schimbare, iese atacant Ayoze Pérez si intra Papiss Cissé
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Jake Livermore
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Mehdi Abeid

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Newcastle United.