Liverpool FC - West Ham United - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 17:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Liverpool FC si West Ham United se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Emre Can, Philippe Coutinho, Jordan Henderson, Constantin Cristian DIMA, Lazar Marković, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Lucas Leiva si rezervele: Mario Balotelli, Daniel Ward, Joseph Allen, Jordon Ibe, Glen Johnson, Rickie Lambert, Daniel Sturridge.

West Ham United: Morgan Amalfitano, Andrew Carroll, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Stewart Downing, Kevin Nolan, Joseph O'Brien, Winston Reid, Alexandre Song, Enner Valencia si rezervele: Jussi Jääskeläinen, Carlton Cole, Guy Demel, Matthew Jarvis, Mark Noble, Diego Poyet.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Raheem Sterling (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Liverpool FC si West Ham United, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Morgan Amalfitano si intra Mark Noble
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Andrew Carroll
In minutul 63, schimbare, iese atacant Andrew Carroll si intra Carlton Cole
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lazar Marković si intra Daniel Sturridge
In minutul 74, schimbare, iese fundaș central James Collins si intra Guy Demel
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Daniel Sturridge (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Liverpool FC si West Ham United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese atacant Philippe Coutinho si intra Jordon Ibe
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Raheem Sterling

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Liverpool FC.

1 - 0 Raheem STERLING 51’
55’ Morgan AMALFITANO