Manchester United - Leicester City - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 17:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Manchester United si Leicester City se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: David de Gea, Daley Blind, Ángel Di María, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Phil Jones, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Luke Shaw, Antonio Valencia, Robin van Persie si rezervele: James Wilson, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Juan Mata, Christopher Smalling, Víctor Valdés, Patrick McNair.

Leicester City: Westley Morgan, Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Andrew King, Andrej Kramarić, Jeffrey Schlupp, Mark Schwarzer, Daniel Simpson, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski si rezervele: Esteban Cambiasso, Benjamin Hamer, Dean Hammond, Paul Konchesky, David Nugent, Matthew Upson, Marc Albrighton.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Manchester United si Leicester City, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Radamel Falcao (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Manchester United si Leicester City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Daniel Drinkwater
In minutul 44, Manchester United - Leicester City, scorul este 3 - 0. Autogol, inscris de Westley Morgan
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jamie Vardy si intra Esteban Cambiasso
In minutul 62, schimbare, iese atacant Andrej Kramarić si intra Marc Albrighton
In minutul 62, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra David Nugent
In minutul 68, schimbare, iese atacant Robin van Persie si intra Patrick McNair
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Antonio Valencia si intra Juan Mata
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Marcin Wasilewski (fundaș central). In minutul 80 al partidei dintre Manchester United si Leicester City, scorul devine 3 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra James Wilson

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester United.

2 - 0 Radamel FALCAO 32’
34’ Daniel DRINKWATER
3 - 0 44’ autogol Westley MORGAN